Previous Entry Share Next Entry
РІДНА МОВА – ШЛЯХ ДО БОГА
білий та пухнастий
ovlabush
Originally posted by oleg_leusenko at РІДНА МОВА – ШЛЯХ ДО БОГА
Бринить-співає наша мова,
Чарує, тішить і п'янить

О. Олесь

Сьогодні, 21 лютого, згідно з рішенням ЮНЕСКО, світ відзначає Міжнародний День рідної мови. Англійською мовою це свято (International Mother Language Day) звучить тепліше – материнська мова.

 
Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!.. Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люди!

Т. Шевченко
Всевишній визачив для кожної людини національність, мову і віру. Вони об'єднують людей у спільноту, у націю – і є саме такими, з якими душі найліпше буде спасатися. Це і є та істина, яку мають осягнути народи, йдеться у статті starr Народної правди .У Господа все просто і досконало. Кожній людині як представнику певного етносу дано, крім рідної мови, ще й рідну землю і рідну віру. Ці важливі чинники формують її душу і є нерозривно пов'язаними між собою. Тож стає зрозуміло, чому на чужині так тужить серце за рідною домівкою, а кожне слово маминої мови змушує його трепетати солодкою мукою. І тому медикам і складно лікувати ностальгію за рідним краєм – важку хворобу, що має серйозну духовну причину, бо відірвано нитку, що прив'язувала душу до рідних координат. Та взірцем відданості і справжнього патріотизму для українців був і лишається птах лелека. Ця Божа пташина до вирію летить зі швидкістю 150 км на годину, а вертається до рідної клуні – удвічі швидше, долаючи тисячі кілометрів. Читати далі )Тож через слово рідної мови пізнаваймо себе, волю Господа в собі – і ставаймо самими собою. Українським народом – духовним, шляхетним, сміливим і мудрим, яким нас задумав Творець.

Надзвичайна мова наша є ще таємницею. В ній усі тони і відтінки, всі переходи звуків від твердих до найніжніших… Дивуєшся дорогоцінності мови нашої: в ній що не звук, то подарунок, все крупно, зернисто, як самі перла. І справді, інше слово часом дорогоцінніше самої речі…
Микола Гоголь, український російськомовний письменник

Украї́нська мо́ва (вимовляється [ukrɑ'jɪnʲsʲkɑ 'mɔwɑ]) — мова, поширена у південно-східній Європі, належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. Єдина державна мова в Україні та одна з трьох офіційних мов у Придністров'ї, повідомляє Вікіпедія .
Під катом довідкові дані, факти, фото та таблиці про українську мову )

 

Сьогодні Міжнародний День рідної мови

Теги:

?

Log in